Cep Telefonuna Büyüteç Koyan Gizli Bir iPhone Kamera Modu Var

Her yazılım güncellemesi, genellikle, herhangi bir fiziksel görüntüleme olmadan, genellikle göze çarpmayan bir avuç yeni denetim içerir. Bununla birlikte, iOS 10’daki bu fark edilmemiş güncellemelerden biri, birkaç güzel detayı fark etmenize yardımcı olabilir: Bir büyüteç!

Apple iOS 10

Apple iOS 10

Bu özellik, nesneleri büyütmek için iPhone’un kamerasını kullanıyor ve ön kamera uygulamasındaki zumun çok daha fazla büyütme kapasitesinin ötesine ulaşıyor. Yerel uygulama, ister ince baskıyı okurken isterse diğer ayrıntıları ortaya çıkarmak için olsun, ayrıntılara yaklaşmak için birkaç diğer özellik içeriyor.

Ekran Görüntüsü

Bu özellik aslında oldukça basit, yalnızca home düğmesine üç kez basmanız yeterli, ancak, elbette önce onu açmanız gerekiyor. iOS 10’un kullanıcıları, bu özelliğe ayarları yönlendirerek, ardından Genel ve Erişilebilirlik yönergelerine dokunarak erişebiliyorsunuz. Özelliği açmak için “Büyüteç” in yanına sürüklemelisiniz. Ana düğmeye üç kez dokunduğunuzda, bu özellik, bir uygulama içindeyken bile görüntüleniyor. Kaydırma çubuğu büyütme efektini ayarlıyor ve orta düğme ön kamera uygulamasında aynı görünse de, tekrar basana dek resmi donduruyor; hiçbir şey aslında kaydedilmiyor.

iOS 10

iOS 10

Aşina olduğunuz yıldırım simgesi kameranın flaşını sabit bir ışık kaynağı olarak açıyor. Sağ alttaki simge de bilindiği gibi, fotoğraf filtreleri eklemek yerine, parlaklık ve kontrastı ayarlıyor ve renk körlüğü ile yardımcı olmak üzere eklenen çok renkli modları tetikliyor.

Nesneleri büyütmek için iPhone’un fotoğraf makinesinin kullanımı nispeten basit olabilir, ancak ekran üzeri bir kontrol veya uygulama ekranı olmadan, genellikle fark edilmeyen bu iOS özelliklerinden biridir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir