Dar Kıyafetlerin Vücuda Zararları

Dar kot pantolonlar, vücudu sıkıştıran gömlekler… Evet bunlar modanın kıyafetleri. Ve evet, bu kıyafetleri giyince hem modaya uymuş oluyorsunuz hem de hoş görünüyorsunuz. Fakat vücudunuzu sıkıştıran bu dar kıyafetler, özellikle de sert kumaştan yapılmış bir kıyafetse; size güzellik katarken sağlığınızdan da bir parça alıyor!

bayan kot

bayan kot

Dar Kıyafetlerin Ne Zararı Var?

  • Dar kıyafetlerin vücutta sebep olduğu en ciddi sorun, kan akışını azaltması. Vücudu sıkan ve kan dolaşımına izin vermeyen kıyafetler sebebiyle, kalp daha fazla çalışmaya başlar. Bu da vücudunuzda birçok soruna neden olacağı gibi, kendinizi daha yorgun hissetmenize de neden olur.
  • Vücuttaki kan dolaşımı engellendiği için, var olan selüloitler daha da belirginleşmeye başlar. Yeniden selüloit oluşmasına sebep olmasa da, var olanların daha da belirginleşmesine neden olur.
  • Yine vücuttaki kan dolaşımının azalması sebebiyle, varisli olan damarlar artış gösterebilir.
erkek kot

erkek kot

Kadınların en büyük sorunlarından olan bu varis ve selüloit şikâyetlerinin artmaması için, dar kıyafetlerden uzak durmalısınız.

  • Dar pantolonlar nedeniyle, yemek yedikten sonra rahat bir şekilde genişleyemeyen mide, sindirim yapmakta zorlanır. Dolayısıyla da sindirim sisteminiz zarar görebilir.
  • Kıyafetleriniz vücudunuza tam oturduğu zaman, vücuda nefes alacak alan bırakılmaz. Bu da fazla terlemeye sebep olur. Bunun da neden olacağı en büyük sorun; genital bölge sorunlarıdır. Terleme ve nefes alamama nedeniyle, tüm vücut gibi genital bölge de nemli kalır ve bakteri, mantar gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir