Cildinizi Doğal Yollarla Arındırabileceğiniz Maske Tarifi

Cilt insanların en hassas noktadan bir tanesidir. Özellikle de hassas bir cilde sahipseniz cildinize mutlaka iki kat daha fazla özen ve önem göstermeniz gerekir. Her amaç için cilde farklı maskeler yapılır. Fakat biz bu yazıda bayanlar için birçok faydası olan genel bir maske tarifi verdik.

cildin parlaklığı

cildin parlaklığı

Siz değerli okuyucularımız için yazdığımız cildinizi ölü hücrelerden arındırabileceğiniz için doğal ev yapımı yüz maskesi tarifini mutlaka not edin.Vereceğimiz bu tarif sayesinde cildinizi arındırabilir, yenileyebilir ve tazelik verebilirsiniz. Peki bu maske nasıl yapılır?

Yüz Temizleyici Mucizevi Maske

Ölü hücrelerden cildi arındırmak aslında bir güzellik tedavisidir.Cilt bakımının en önemli aşaması temizlemekten geçer.  Bu maskenin ara da sıra da yapılmaması gerekir.Yani belli aralıklarla bu uygulamayı yapmanız şarttır.Siz de çok büyük paralarla ürünler almak istemiyorsanız doğanın bahşettiği maddelerden yararlanabilirsiniz.

cilt bakımı

cilt bakımı

Yulaf ezmesi ve badem maskesi sizlere önereceğimiz arındırıcı maske olacak.  Gerekli malzeme 50 gram yulaf ezmesi, 2 çay kaşığı badem, 2 damla gül yağı ve bir yemek kaşığı nemlendirici losyondur.Tüm malzemeleri bir kaba alın ve blenderdan geçirin.Daha sonra oluşturduğunuz bu karışımı tüm yüzünüze sürün. 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra yumuşak bir bez yardımı ile yüzünüzü temizleyin. Bu maske sayesinde cildiniz tamamen arınır, ölü hücreler yok olur.Oldukça özel bir maskedir.Nemlendirici görevi görmesi de aynı zamanda cilt toniği işleri görmesini de sağlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir