Telomer Tedavisi ile Ömrünüzü Nasıl Uzatırsınız?

Hücrelerde bulunan salmarlara Telomer adı verilir. Hücreler, bölünerek çoğalır ve bu bölünme sırasında telomerler devamlı kısalır. Telomerin kısalması ise yaşlanma sürecini artırır. Tedavi ile hücrelerin ömrü uzatılır ve yaşlanma geciktirilir. Yaş ilerlemesi, sigara kullanımı, alkol ve sağlıksız beslenme de telomeri kısaltır.

Telomer Tedavisiyle Gençleşin

Telomer tedavisinde ilk olarak telomer boyu PCR metoduyla ölçülür. Eğer telomer boyu uzun çıkmışsa kişinin biyolojik yaşı da uzun olur. Doktor ve diyetisyen eşliğinde uygulanan bir tedavi ile kişinin daha sağlıklı yaşlanma süreci başlatılıyor. Yaşam tarzı değişiklikleri, doğru beslenme, olumlu düşünce ve gerekli vitamin destekleri ile kişinin telomer seviyesi uzatılıyor.

Sağlıklı beslenme programı ile kişinin nerde doğru ve yanlış yaptığı üzerinde araştırmalar ediliyor. Beslenme düzeni bozuk kişilere gerekli anti- oksidan takviyesi başlatılıyor. Yaşlanmayı geciktirici telomer tedavisi ile kişinin yaşam kalitesi de artırılıyor. C, E ve D vitamininin gerekli dozlarda alımı, bu tedavinin temel aşamasıdır. Omega-3 yağ asitleri ve resveratrol takviyesi de telomer ömrünü uzatıyor. Şeker, un ve tuzdan ise kesinlikle uzak durmalısınız.

Doku ve organların yaşlanma süreci geciktirildiği için bu tedavi ile birlikte kişinin kalitesiz yaşamı da son buluyor. Günlük yaşam alışkanlıklarının değiştirilmesiyle birlikte yeniden genç ve sağlıklı görünüme kavuşmak mümkün. Beslenme düzeni, düzenli egzersiz ve gerekli vitamin kaynaklarının alınmasıyla birlikte yaşlılığın önüne geçersiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir