Cilt Üzerindeki Tavuk Derisi Görünümünden Nasıl Kurtulurum?

Halk arasında tavuk derisi görünümü olarak adlandırılan bu durumun tıptaki ismi keratosis pilaris. Birçok kişide olan bu durum özellikle kadınlarda görülüyor ve kişinin görüntüsü nedeniyle moralini oldukça bozuyor. Aslında zararsız ve acısız olan bu minik sivilceler genelde baldır, kalça ve kolların üst kısımlarında görülüyor. Peki bu görünümden kurtulmanın bir yolu var mıdır? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için bu konuya dair bazı yöntemlerden söz edeceğiz.

bakım

bakım

Pürüzsüz Bir Cilt İçin

Sizlere ilk önermek istediğimiz yöntem yulaf yöntemi. Eşit miktarda yulaf ezmesi ve sütü bir kabın içine alıp karıştırın. Daha sonra bu karışımı problemli olan bölgeye yuvarlak hareketlerle masaj yaparak sürün.

cilt

cilt

Bir başka önerimiz ise zeytinyağı ile yapılan bir işlemdir. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 3 yemek kaşığı tuzu birbirine iyice karıştırın. Daha sonra bunu tavuk derisi görünümlü bölgeye masaj yaparak birkaç dakika boyunca uygulayın. Ve daha sonra ılık su ile durulayın. Eğer isterseniz yoğurt sürerek de tavuk derisinin görünümünden kurtulmanız mümkün olabilir. Bölgeye biraz yoğurt sürün ve 10 dakika bekletip yıkayın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir