Kabaran Saçlara Son Verin

Kadınların bir kısmında farklı farklı saç sorunları gözlenir. Kimisinde kepek, kimisinde yağ, kimisinde elektriklenme, kimisinde ise kabarma gibi problemler baş gösteriyor. Bu yazıda ele almak istediğimiz konu saç kabarması. Fazla kabaran saçlar bayanlara çok büyük sorun oluyor. Peki kabaran saçlardan nasıl kurtuluruz? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için kabaran saçlara son vermeniz için bazı tavsiyeler vereceğiz.

kabaran saç

kabaran saç

Saçlar Artık Kabarmayacak

Saç kabarması sorunun kaynağı nem eksikliğidir. Saç nemini kaybedince elketriklenme ve kabarma yaşanır. Çok kabaran saçlarınız varsa mutlaka doğal şampuan seçmelisiniz. Yine sülfatsız şampuan kullanmalısınız. Nemlendirici özellikli saç kremleri kullanabilirsiniz.

saç bakımı

saç bakımı

Eğer özellikle banyodan sonra saçlarınız daha çok kabarıyorsa size önerimiz doğal saç maskeleri ve bitkisel yağlar kullanmanız olcak. Bu yazımızda siz okuyuculara hem kolay hem de doğal bir maske önerimiz var. 2 yemek kaşığı mayonez ile 1 yumurtayı iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza sürün ve 20 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın ve daha sonra tekrar şampuanla yıkayın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir