Metabolizmayı Hızlandırmanın 10 Yolu

Metabolizma konusunda her yaştan ve her cinsiyetten birey sorun yaşayabilir. Buna bağlı olarak en iyi şekilde faydalanabileceğiniz konu hakkında sizlere toplamda 10 farklı yol ile beraber metabolizmayı nasıl hızlandıracağınız konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Kas Yapmaya Özen Gösterin

Fazla kasınız varsa, dinlenme halindeyseniz dahi her zaman için metabolizmanızı çalıştırıyor olursunuz.

Kas Yapmak

Kas Yapmak

Egzersizlerinizi Arttırın

Her zaman yaptığınız egzersizlerinize alışmaktan kaçının. Her defasında bir seviye daha arttırarak bu konuda egzersizlerinizi arttırmaya çalışın. Böylelikle hem kendinizi yorabilecek hem de istediğiniz şekilde metabolizmayı hızlandırabileceksiniz.

Egzersiz

Egzersiz

Suyu Fazla Tüketin

Vücut içerisinde hiçbir zaman suyu eksik bırakmamalısınız. Günlük olarak en az 8 bardak ve dahası olmak üzere su içmeniz gereklidir. Günümüzde 8 bardak su içen biri, 4 bardak su içen farklı bireyden daha fazla kalori yakıyor.

Su Tüketimi

Su Tüketimi

Suyunuz Soğuk Olsun

Suyunuzu soğuk içerseniz, sindirim sırasında da vücudunuzda da daha fazla kalori yakarsınız. Krema ve şekerden uzak durarak bunu yapabilir; buzlu çay ya da kahve tüketebilirsiniz.

Soğuk Su

Soğuk Su

Sık Aralıklarla Yiyin

Yemek aralarınızda uzun süreler olması yerine sık zamanlar arasında yiyin. Ortalama 3-4 saatte bir, bir şeyler atıştırmaya özen gösterin.

Sık Öğün

Sık Öğün

Baharatları Bol Kullanın

Daha sık yemek yeme olanaklarınız içerisindeyken, kilolarınızı kaybetmek istiyorsanız öğünlerinizin neredeyse her birinde baharat kullanmaya özen gösterin. Bu sayede istediğiniz şekilde uzun saatler aralığında yemek yeseniz bile baharatlar metabolizma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Baharat

Baharat

Protein Önemli

Protein tüketiminizi her daim yaparak istediğiniz şekilde de protein alıp en iyi biçimde ve kaliteli bir şekilde talep ettiğiniz gibi kilo verebileceksiniz.

Protein

Protein

Sütsüz Kahve İçin

Süt kullanmadan kahve içmek, yine sizlere destek sağlayacak olup sabahları bunu yapabilirsiniz.

Kahve

Kahve

Yeşil Çay İçin

Yeşil çay içmek, metabolizmayı hızlandıran bir diğer yol olup günümüzde yoğunlukla kullanılır.

Yeşil Çay

Yeşil Çay

Diyetlerde Yoğunluğa Önem Vermeyin

Metabolizma hızlandırmak için günde 1000 kaloriden az yemek yeme, maalesef sizlere ters tepki yakabilir. Uzak durmaya özen gösterin.

Diyet

Diyet

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir