Dekorasyonda Yaşam Felsefesinin Önemi

Dekorasyonda gün geçtikçe etkisini gösteren, yaşam felsefeleri, aile yaşamının merkezi olan evleri biçimlendiriyor. Daha huzurlu mekanlar oluşturmak için, yaşamın huzur kaynağı keşfedilmeye çalışılıyor. Bu anlamda, kişisel maneviyata yöneldiği kadar, evlerin benliğini de değiştiren Feng Şhui felsefesi, sıkça baş vurulan yöntemler arasında yerini alıyor.

huzurlu ev

huzurlu ev

Doğru Enerji, Huzurlu Yaşam

Ev içindeki enerjinin doğru akışını sağlamak için, Feng Şhui’ye göre özel ev haritası çıkarılıyor. Bu harita, öğretinin uzmanı olan bir kişi tarafından çıkarılabileceği gibi, bu felsefeyle ilgilenen, konuya hakim her hangi biri tarafından da yapılabilir.

pastel renkler

pastel renkler

Feng Şhui ile Ev Dekorasyonu

Objelerin anlamlarına göre doğru yerleştirilmesi sonucu, evdeki bereketin, sevginin, kariyer ve sosyal gelişimin artacağına inanılıyor. Eski bir Çin inanışı olan Feng Şhui, insanın görünmeyen enerji frekanslarının, yaşamla uyum içinde yaşamasını, belli prensiplerle sağlayan bir yaşam biçimi.

feng shui

feng shui

Doğaya son derece önem veren, insanın doğanın temel yasalarına uyarak yaşaması sonucunda aslına dönmüş olacağını, kendini özgür kılarak, dileklerine ve arzularına kavuşacağını savunuyor. Salondan başlayarak, yönüne göre odaların kişisel özellikleri çıkarılıyor, hangi elementin aktif olduğu belirlenerek, kullanılan objenin, alanın yapısına göre odaya yararı olup, olmadığı analiz ediliyor. Oda içerisinden, yaşam alanına uygun olmayanlar çıkarılarak, aktif enerji altına girmesi gereken objelerle, mekanda doğru enerji alışverişi sağlanıyor.

feng shui dekorasyonu

feng shui dekorasyonu

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir