Diyabet Hastalığının Habercisi Nelerdir?

Beden bazı durumlarda özellikle hastalık öncesi sizlere işaretler verir. Diyabette aynı şekilde önceden kendini belli eder. Sık acıkma durumu yaşamanız ilk habercisidir. Hareketsiz bir yaşamınız varsa diyabet kaçınılmaz bir sondur. Kilo alımı ile birlikte insülünün vücutta kullanımı oldukça zorlaşır. Gece acıkma durumları çok görülür.

diyabet

diyabet

Diyabet Hastalığı Nasıl Başlar?

Sık acıkma sonucunda kontrolsüz bir beslenme olur. Kan şekeri düştüğünden kişiler daha çok şekerli gıdalara yönelir. Pasta ya da unlu gıdalara yönelmek, açlığı bastırmak değildir. Baygınlık hissi de sıklıkla görülür. Bedende baygınlık hissi ya da aşırı çarpıntı görülür. Sıklıkla acıkma hissi midede kazınmalara da yol açar ve devamlı yeme isteği uyandırır.

diyabet hastalığı

diyabet hastalığı

Kilo almak özellikle diyabet öncesi sıklıkla yaşanır. Kilo vermeme nedeni ise devamlı acıkma hissidir. Doymamışlık artar ve yemekten kalkınca hemen acıkma hissi duyulur. Diyabet oluşumuna neden olan durumlarda özellikle baştan gelen uyarılara dikkat edilmeli. Erken teşhis ile her zaman sağlık problemlerinin önüne geçersiniz. Diyabet öncesinde kendiniz özellikle yeme düzeninizi değiştirmeniz ve sebzeye ağırlık vermeniz gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir