Dizi Bağımlısı Olduğunuzu Düşünüyor musunuz?

Uzmanların sürekli olarak uyardığı ve toplumun bağımlısı olduğu televizyon denen o sihirli kutuyu herhalde izlemeyeniniz yoktur. Birçok kişi ben sadece belgesel izliyorum diyerek entelektüel bir hava yaratmaya çalışsa da sorsanız yayında olan en iki dizinin konusu hakkında mutlaka bir fikri vardır.

kırgın çiçekler

kırgın çiçekler

Dizi İzlediğinizi Söylemekten Çekinmeyin

Dizi izlediğini hatta yeni bölümlerini merakla bekleyecek kadar sevdiğini söylemekten çekinen insanlar var. Öncelikle hiç kimse sizin kararlarınızı yargılayamaz, eğer bir dizi televizyonda yayınlanıyorsa sizin de onu özgürce izleme hakkınız vardır. Konusu bir başkası için saçma olabilir ama siz o diziyi kendinizden bir şeyler bulduğunuz için izliyor olabilirsiniz. Burada üzerine konuşulması gereken asıl konu şu ki, o da dizi ve dolayısı ile televizyon bağımlılığı. Yani fanatiklik derecesindeki hayranlıktan bahsediyoruz.

kara sevda

kara sevda

O akşam sevdiğiniz dizi yayınlanıyor diye misafir kabul etmiyor ya da dışarı çıkmayı reddediyorsanız bu sizin bağımlı olduğunuzu gösterir. Dizinin finalinde yayınlanan bir sahne üzerine günlerce düşünüyor ya da yaratılan dramatik havanın etkisinden bir türlü kurtulamıyorsanız kendinizi bu konuda terbiye etmenin zamanı gelmiş demektir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir