Evliliğin Bitmemesi İçin Neler Yapılmalıdır?

Evliliğinizi bitirmek istemiyorsanız eğer yalnızca üzerinize düşen görevleri okuyup, araştırmak, bilgi sahibi olmak kifayetli değildir. Yaşamınızda ilk olarak kendinize, eşinize ve evliliğinize, bir şans daha vermeli ve bu kaideleri uygulamak için çaba harcamalısınız. Her şeyden önce sözünüzde ve davranışlarında doğru olun. Kendi kişiliğinizi yansıtmayan davranışlar er ya da geç elbet zamanla ortaya çıkacaktır.

boşanmak

boşanmak

Evliliğin Yıkılmaması İçin Yapılması Gerekenler

Evlilikte dürüst olmalısınız. Dürüstlük hayatınızın her alanında kabullenmeniz gereken bir kavramdır. İlişkilerde yalan söylemek, ilişkilerin ana esaslarını yıkma gücüne sahiptir. Yalan söylemek zamanla güven hissinin yitmesinin yitmesine neden olabilir. Evliliğiniz de yalanlar varsa bu alışkanlığınızdan vazgeçmenin yollarını aramalısınız.Düşünce şeklinizi gözden geçirmeli ve değiştirmelisiniz. Peşin hüküm ve olayları kendi pencerenizden istintak etmek soruları halletmekten çok haklı olma duygusunu daha da artırır. Evlilikteki tartışmalarda ön önemli sorunda kişilerin kendilerini haklı çıkarma güdüsüdür.

evlilik

evlilik

Böyle durumlarda eşler kendilerini haklı çıkarma çabası içine girmemeli, olaylara tek taraflı bakmamalı olayın gerçeğinden yola çıkarak sorunun kaynağına ulaşılmalıdır.Evliliğinizi kurtarmak için belki de en önemli kaide işlerin birbirlerini affetmesidir. Evliliğini devam ettirmenin yolu bağışlamayı, kusurları görmezden gelmeyi öğrenmekten geçer. Eşler evliliği süresince sorunlarından çıkan kırgınlıkları biriktirmemelidir. Yaşanılan her hadiseden sonra affetmeyi bilmelidirler. Eğer bu affedilmezse kırgınlıklar zamanla öfkeye dönüşür. Eşlerden herhangi birisi öfkeli olduğu zaman karşısındaki öfkeyle cevap verir. Eğer bu iletişimsizliği çözmelerse sorunlar gittikçe büyür. Bu nedenle eşler birbirlerini affetmeyi bir eksiklik olarak görmemeli, yuvasının bozulmamasını, çocuklarının annesiz yada babasız kalmama gerektiğini düşünüp öyle davranmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir