Genişlemiş Gözenekleri Sıkılaştırın!

Genişlemiş gözenekler sadece yağlı bir cilde sahip olanların problemi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Karma ve kuru bir cilt yapısına sahip olanlar da geniş gözenek sorununu sıklıkla yaşıyor. Çünkü ciltteki gözeneklerin genişlemesinin nedeni sanıldığı gibi ciltte biriken fazla yağ değil, vücudun çinko ihtiyacıdır. Haliyle gözenek sıkılaştırma için de cildi yağdan arındırmak, maalesef yeterli bir uygulama olmuyor.

Geniş Gözenekleri Sıkılaştırın

Geniş Gözenekleri Sıkılaştırın

Vücudunuza Bol Miktarda Mineral Girmeli

Öncelikle gözeneklerinizi sıkılaştırmak için düzenli olarak cildinizi temizlemelisiniz. Belki şimdiye dek sadece yatmadan önce yüzünüzü yıkıyor ya da tonikle siliyordunuz. Ancak bu problemden kurtulana dek günde 2 defa (sabah ve akşam) cildinizi temizleme jeli ile yıkayarak temizlemeli, öğle saatinde de mutlaka tonikle silmelisiniz.

Geniş Gözenekleri Sıkılaştırın

Geniş Gözenekleri Sıkılaştırın

Gelelim çinko ihtiyacınızı nasıl karşılayacağınıza… Bunun için günde bir avuç kabak çekirdeği tüketin. Kabak çekirdeği tam bir çinko deposudur. Bunun yanı sıra mutlaka günde bir adet maden suyu için. Meyveli olmayan, sade maden suyunun vücudun pek çok mineral ihtiyacını karşıladığını bilmeyen yoktur. Sadece içmekle kalmayıp, haftada bir yüzünüzü maden suyu ile temizleyebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir