Gülmenin 10 Faydası

İnsanlara yakışan en güzel davranışlardan birisi gülmektir. Gülmek mutlu yaşamın simgesi olmuştur. Birçok insanın mutlu olmak ve onun beraberinde getirdiği gülmeyi yüzünden eksik etmemek ister. Gülmek birçok insan için sıradan olarak ifade edilse de gülmenin insan yaşamına sağaldığı 10 yarar olduğu açıklanır. Gülmenin insanlara sağladığı birinci fayda, cinsel yaşamın çok daha iyi olmasını sağlar.

gülmenin faydaları

gülmenin faydaları

Cinsel istek tamamen psikolojik bir savaşın verildiği bir durum ile özetlenebilir. Ne kadar mutlu iseniz o kadar isteklisinizdir. Bu nedenle sık gülmek cinsel yaşamınızın da sorunsuz olmasını sağlar. Gülmenin ikinci faydası kişiyi soğuk algınlarına karşı koruması olmuştur. En sık kış aylarında yaşadığımız soğuk algınlarından kurtulmak için pozitif düşünmeli ve gülmeyi yüzümüzden eksik etmemeliyiz.

Gülmek Sadece Mutluluk Refleksi Değildir

Gülmenin bilinen üçüncü faydası ise kişiyi şeker hastalığına karşı korumasıdır. Dördüncü faydası, tansiyonun dengede kalması sağlamadır. Uzmanlar tarafından yapılan incelemelerde yaşam felsefesini mutluluk üzerine kuran ve sık sık gülen insanların tansiyonları çok normal seyrinde devam eder. Gülmenin beşinci faydası vücuttaki ağrıların azalmasını sağlamasıdır.

gülmek

gülmek

Bu durumda psikolojik olarak kişinin mutlu olmasının ağrılarının azalacağı anlamındadır. Gülmek kesinlikle stresi yok eden bir gerçektir. Gülmenin yedinci faydası kişiyi mutlu hissettirmesidir. Mutlu olmanın gereği gülmektir. Gülmek kişide saldırgan ve sinirli olmayı da engeller. Böylelikle kavgacı bir kişilik ortadan kalkmış olur. Dokuzuncu yararı fiziksel olarak iyi hissetmenizi sağlarken onuncu ve son faydası ise sindirime yardım olmasıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir