Gerçekten Organize Kişilerin 5 Alışkanlığı

Gerçekten düzenli olan organize insanlar, düzenli olarak kalmalarına yardımcı olan sağlıklı alışkanlıklar geliştirirler. İşte hayatlarını düzene sokmak için kullandığı temel on alışkanlık:

Not Tutma Alışkanlığı

Hepimiz her doğum gününü hatırlayan ve her bayram mesaj gönderen birilerini tanıyoruzdur. Bu sihir değil ve ezberlemeyi kullanmıyorlar. Beynimiz ne yazık ki Google değil; hatırlamaya çalışmak, düzenli kalmanıza yardımcı olmaz. Yazarak, önemli hatırlatmaları telefonunuza ekleyerek kaçırdığınız şeylere hayıflanmayı bırakabilirsiniz.

not tutmak

not tutmak

Her Eşyanın Yeri Olsun

Bir evin yoksa kaybolmak çok kolaydır. Hayatınızı düzenli tutmak, eşyalarınızı uygun yerlerde tutmak demektir. Organize insanlar düzgün bir şey saklamaya ve saklama yerlerini etiketleyerek düzenler. Her zaman kullandığınız şeyler için erişilebilir saklama alanlarını oluşturun ve saklama alanlarınızın dağınık olmasına izin vermeyin. Her şey için yer bulmak konusunda yaratıcı olun.

Sadece İhtiyacınız Olanlar Kalsın

Daha fazla malzeme daha fazla dağınıklığı ifade eder. Düzenli yaşayan insanlar, yalnızca ihtiyaç duydukları eşyaları ve gerçekten istediklerini korurlar. Daha az eşya olması da, o şeylerin tadını çıkarmanız ve sahip olduklarınızın yarısını toz almak yerine kullanmanız konusunda kendinizi daha iyi hissetmenize yardım eder.

yapılacak listesi

yapılacak listesi

Sorumlulukları Paylaşmak

Gerçekten organize bir hayat, sorumluluklar, toplantılar ve son başvuru tarihleri ​​ile dolmaz. Aslında, stres yaratan şeyler düzenlendiğinde daha azı vardır. Örneğin, yapılacak işler listenize bakın ya da bir tane yapın. Listeden çıkarabileceğiniz veya başkasına verebileceğiniz bir görevi bulun. Şimdi, bunu yapmak zorunda kalmanın stresinin ortadan kaybolduğunu hissedeceksiniz.

Zamanlama Kontrolü

Organize insanlar zaman kaybetmezler. İşleri organize etmenin, üretken kalmanın tasarrufunu benimserler. Gün ve hafta için programlar yapıyor ve bunlar için zaman tutuyorlar. Tarihler belirler ve hedefler belirlerler ve en önemlisi, onlara sadık kalırlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir