Hamilelikte Kullanılan Haplar

Hamilelikler sırasında yaşanan vitamin eksikliklerini gidermek adına bayanlar zaman zaman multivitamin hapları kullanabiliyorlar. Ancak bazı uzmanlar bu hapların içilmesinin hamilelik sürecine zarar verebileceği görüşündeler. Bazı jinekologlar ise içilen hapların  herhangi bir yararının olmayacağını bir miktar demirin alınmasının yeterli olabileceğini savunuyorlar.

Hamilelikte Kullanılan Haplar

Hamilelikte Kullanılan Haplar

 

Ülkemizin çalışma şartları, kadınlarımızın yapısı düşünüldüğünde düzenli bir beslenme ortamı bulamayan hanımların bu vitaminleri tercih etmeleri doğru bir tercihtir. Özellikle tek tip beslenenlerde, sigara kullananlarda, düzensiz beslenenlerde ve ikiz çocuk bekleyenlerde bu kullanımlar faydalı olmaktadır.

 

Multi

Gebelik Hapları

Gebelik Hapları

vitamin Hapları Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Hamilelik dönemlerinde vitamin eksikliklerini gidermek için kullanılan multivitamin hapları mutlaka doktor tavsiyeleriyle kullanılmalıdır. Gözetimleri doktorlar tarafından yapılarak alınmalarında fayda vardır. İçerikleri özel olarak incelenerek gebeliğe uyumlu formüller kullanılmalıdır. Piyasadaki içeriği beli olmayan ürünlerden uzak durarak tanınmış markalar tercih edilmelidir. Bu ürünler gelişi güzel olarak kullanılmamalıdır. Tok karnına kullanıldıklarında daha etkili olan bu ürünleri tok almakta fayda var. Ayrıca bu ürünlerin beslenmeye ek olarak alınacağını aklınızdan çıkarmayınız. Beslenmenin yerini kesinlikle tutmayan bu ürünler düzenli beslenmelere yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir