Hangi Yiyecekler Bronzlaştırır?

Yaz aylarının gelmesi ve sıcaklık derecelerinin yavaş yavaş artması ile tatilciler tatil planları yapmaya başlıyor. Özellikle kadınlar için tatilin anlamı sorulduğunda tek bir ağızdan bronzlaşmak ve daha pürüzsüz bir vücuda sahip olmak sözleri duyuluyor. Fakat bayanların bu konuda bilmesi gereken detaylar var. Öncelikle bronzlaşmak için sadece güneş kremlerinin yetmediğini anlamak gerek. Daha kısa zamanda bronzlaşmak için yenilen besinlerin de önemi büyük.

Hangi Yiyecekler Bronzlaştırır?

Hangi Yiyecekler Bronzlaştırır?

Vücutta bronzlaşmayı sağlamada temel etmen olan melanin sentezinin arttırılması için tüketilmesi gereken yiyecekler bulunmaktadır. Özellikle A vitaminini tüketmeye özen göstererek daha kısa sürede bronz bir vücuda ulaşabilirsiniz.

Melanin Sentezini Artıran Yiyecekler

Yaz aylarında başta kadınlar olmak üzere herkesin en büyük hayali olan bronzlaşmak artık eskisi gibi saatlerce güneşin altında uzamayı gerektirmiyor. Bronzlaşmak için alacağınız takviye besinler ve yeterli güneşlenme ile amacınıza ulaşabilirsiniz.

Bronzlaşmak

Bronzlaşmak

 

Kavun, karpuz, kayısı, şeftali, havuç, peynir ve ıspanak hem hafif hem yaz sıcağında ferahlatıcı etkiye sahip hem de bronzlaşmak için etkili besinlerin başında yer alır. Sizde bu besinleri yaz boyunca tüketerek tatil sonrasında harika bir ten rengine sahip olabilirsiniz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir