Instagram’da İyi Fotoğraf Çektirmenin Yolları

Şüphesiz sosyal medya programları cep telefonu kullanıcılarının en çok tercih ettiği programlardan birisi olmuştur. Programlar içerisinde fotoğraf paylaşma programı olan Instagram  da daha iyi fotoğraf çekmek dikkat çeken görüntü oluşturmanıza neden olacaktır. Fotoğraf çekerken kullandığınız yöntem çok önemlidir. Instagram veya diğer internet adreslerinde fenomen olan insanların fenomen olmalarına neden olan şey çektirdikleri veya çektikleri fotoğraflarda oluşturdukları kompozisyondur.

ınstagram

ınstagram

Instagram ve diğer şekillerde yapılacak fotoğraf çekimlerinde öncelikli olarak odaklanmak çok önemlidir. Odaklanmadan kesinlikle fotoğraf çekmeyin. Fotoğraflarınız net çıkması odaklanma ile mümkündür. Çekeceğiniz fotoğraflarda odaklanma dışında önemli diğer unsur parlaklığın ayarlanması olmuştur. Fotoğraf çekimlerinde ışık ayarlaması yapmak karanlıkta kalmanın engellenmesi adına önemlidir.

Işık Seçimine Önem Verilmelidir

Çekilecek fotoğraflar bazı alanların karanlık içerisinde kalması muhtemeldir. Fotoğraflarda uygun aydınlığın sağlanması gerekir. Instagram için çekindiğiniz fotoğraflarda çekim açısı çok önemlidir. Çekim açısı hesaplanırken tüm ayrıntı dikkate alınmalı kusursuz görüntü sağlanmalıdır. Özellikle dostlarınızla yapacağınız ve Instagram da paylaşacağınız Selfie’lerde çekim açısı oluşturmak çok önemlidir. Fotoğrafların sizden bir şey taşıması gerekir bu da özgün bakış açısı ile mümkündür.

selfie

selfie

Fotoğrafları farklı gösteren unsurların başında kompozisyon gelir.  Dikkat edilmesi gereken tekniklerden birisi de aplikasyon olmuştur.  Çekilen fotoğrafların bazılarında filtre uygulaması yapmak gerekir. Ancak, bunu abartı yapmak çok sağlıklı sonuçlar doğurmaz. Fotoğraf çekimlerden en etkili sebeplerden birisi de en önemlisi olan poz vermektir. Kesinlikle duruşunuzu çektirdiğiniz fotoğraf ile göstermelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir