Konut Kredisine Talep Artıyor

Son yıllarda artık herkes bir ev sahibi olabilme adına konut kredisi çekme fikrine sıcak bakmaya başladı. Hem de konut piyasasındaki olumlu gelişmeler hem de faiz düşüklükleri gibi birçok avantaj bu talebi daha da artıran etmenler arasında yer aldı.

konut kredisi

konut kredisi

 Konut Kredisi İle İlgili İstatistiki Bilgiler

 Yaklaşık 107 bin civarında kişi bu gelişmeler neticesinde konut kredisi çekerek ev sahibi oldular. 1 sene öncesi ile oranlama yapıldığında yaklaşık %30 civarlarında bir artış gözleniyor. Bankaların sunduğu farklı özellikler ve avantajlar içeren kredi fırsatları bu fikre sahip olan kişileri daha da cezp etti kuşkusuz.

konut almak

konut almak

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de her 3 evden biri konut kredisi çekilerek satın alınıyormuş. Hatta istatistiklere göre 2014 senesi içinde toplam konut satışlarının toplam %33 kadarı konut kredisi sayesinde gerçekleşti. Faizleri %1 altında seyreden konut kredileri en çok İstanbul, İzmir, bursa ve adana illerinde çekiliyor. Düşen faiz oranları ile kredi çeken kişi sayısı ter orantılı olarak artıyor. Siz de bir ev sahibi olmak için konut kredisi çekme düşüncesinde iseniz bu avantajları kaçırmadan araştırmalara başlamalısınız.

konut sahibi olmak

konut sahibi olmak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir