Kraliçe ve  Şapkaları

Dünyada çok rahatlıkla tanınan yüzlerden biri herhalde İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’e ait olmalı. Ne de olsa 63 yıldır tahtta oturuyor. Şu anda zaten 89 yaşına gelmiş. Kendinden sonra tahta geçecek üç kuşak hazır ama O, kraliçeliği bırakmaya niyetli gözükmüyor. 2015 yılının Eylül’üne kadar dayanırsa İngiltere tarihinin gelmiş geçmiş en uzun süre tahtta kalan hükümdarı olacak.

elizabeth

elizabeth

Bir önceki rekor aynı adı paylaşan Kraliçe  I. Elizabeth’e aitmiş. Veliaht Pens Charles bile 60 yaşında, torun torba sahibi bir büyükbaba.  Aslında İngilizler kraliçelerinden pek şikayetçi görünmüyorlar. Çünkü II. Elizebeth onlar için bir çeşit ulusal hazine. Kraliyet Ailesi İngiltere’nin önemli turizm gelirlerinden biri. 63 yıldır artık sembol biçiminde kalsa bile yirmiden fazla ülkenin kraliçesi sayılan Elizabeth kendisi kadar şapkaları da ünlü. Sarayda 5 binden fazla şapka olduğu konuşuluyor. Kraliyet treni ile seyahat ettiği zaman bir vagonun sadece şapkalara ayrıldığı söyleniyor.

şapka

şapka

Çılgın Şapkalar Takardı

Kraliçe ve şapkaları taç giymek gibi bir bütünlük  taşıyor. Saçını örtüyor, yüzünü daha belirgin hale getiriyor ve onun uzaktan bile fark edilmesini sağlıyor. Şapka çılgını kraliçe buna karşın 50 yıldır aynı ayakkabı modelini tercih ediyor. II. Elizabeth sürekli olarak önünde hafif bir zincir olan 65mm. topuklu, rahat ayakkabı modelinden giyiyormuş. Ayaykabıları imal eden moda evini de hiç değiştirmemiş.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir