Çocuğunuzu Abur Cuburdan Vazgeçiremiyor musunuz?

Ülkemizde de neredeyse çağımızın sorunu haline gelen fast food alışkanlıklarından sonra bir de abur cubur çılgınlığı aldı başını gidiyor. Bu zaten hep vardı diyebilirsiniz ama iyice düşündüğünüzde birkaç yıl öncesine göre oldukça arttığını fark edeceksiniz.

Ona İlgisini Çekecek Alternatifler Sunun

Sağlıksız atıştırmalıkların tüketiminin bu denli artmasının sebebi çeşitlerinin ve ürün gruplarının artması ile alakalı. Çünkü seçenekler çoğaldıkça özellikle gelişme çağındaki çocukların daha fazla ilgisini çekmeye başlıyor.

abur cubur

abur cubur

Anne-babalar ellerinden geldiğince almamak için dirense de, her yerde karşılarına çıktığından onlar da bir yerde pes edebiliyorlar. Peki, bu durumla nasıl baş edeceksiniz? Çocuğunuzu bu sağlıksız bileşenlerden oluşan ve aşırı kilo almalarına ve fazla tüketim sonucu hastalıklara davetiye çıkaran atıştırmalıklardan nasıl uzak tutacaksınız? Öncelikle çocuğunuza bunun yerine farklı bir alternatif sunmalısınız ki, ilgisini başka yöne çekebilir.

fast food

fast food

Örneğin marketlerde satılan hazır pudinglerin yerine evde günlük süt ile kendiniz puding yapabilir hatta sevdiği meyvelerle süsleyerek daha cazip bir hale getirebilirsiniz. Sürekli dondurma ya da hazır meyveli buzları yedirmek yerine evde hazırladığınız meyveli yoğurdu kalıba dökerek dondurma haline getirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir