Oyuncak Karmaşasına Minimalist Yaklaşım

Çocuklarınızı seviyor ve onları mutlu etmek için sık sık oyuncak alıyorsunuz. Ancak, çoğu zaman kendinizi yerlere saçılmış Legolar ve çıplak Barbie bebeklerini toplarken buluyorsunuz. Çocuklar sıkılıyor, ev karışıktır ve kimse mutlu değildir. Tanıdık geliyor mu?

Gittikçe artan sayıda aile, oyuncaklara minimalist yaklaşımı benimsiyor, oyuncak yığınlarını geri çekiyor ve nicelik üzerine kaliteye odaklanıyor. Onların saflarına katılmak ister misiniz? Bu altı ipucu ile oyuncak odasını düzenleyin, hem siz hem çocuğunuz mutlu olsun.

lego

lego

Oyuncakları Kontrol Altında Tutmak için Öneriler

  • Oyuncakları kontrol altında tutmanın en iyi yolu, başta pek fazla oyuncak satın almamaktır. Günlük olarak oynayabileceği ilgisini çeken oyuncaklardan bir veya iki tane elinin altında bulundurmanız yeterlidir.
  • Oyuncaklar, eğlence merkezleri değil işlevsel olmak içindir. Çocuklarınıza gösterişli plastikler yerine, yaratıcı düşünmeyi, ekip çalışmasını ve yaratıcı oyunları sunan oyuncakları arayın.
  • Oyuncak durumunuzu kontrol altına alacaksanız, bazılarından kurtulmanız gerekecek. Çocuğunuzun büyüdüğü oyuncakları ayırıp, kutulamaya başlayın. Çocuğunuz için artık gelişimsel olarak uygun değilse, artık evinizde bir yer hak etmiyor.
  • Kırık oyuncaklar, bulmacalar ve eksik parçaları olan oyunlar, parti süsleri gibi parçalar için hiç düşünmeyin, sadece çöpe atın.
oyuncak

oyuncak

  • Çocuklar oyuncaklarını göremediğinde onları unuturlar. Bütün oyuncaklarını ortalıkta tutmak yerine, en az oynadığı oyuncakları saklayarak, oynadıklarından sıkılmalarını bekleyene kadar göstermeyin.
  • Yaratıcı çapraz oyunlara izin vermek önemlidir, ancak çocuklarınızı, diğerine geçmeden önce her bir lokasyonu temizlemeye yönlendirmelisiniz.
  • İyi organize edilmiş bir oyuncak rotasyonu, çocukların daha geniş bir oyuncak çeşidiyle oynamasına izin verirken dağınıklığı ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir