Saç Bakımında Bitkisel Yağlar Kullanılır mı?

Saçlarınıza uygun olan bakıma yer vererek daha sağlıklı ve parlak saç tellerine sahip olabilirsiniz. Saç köklerinizde güçlenerek dökülmelerinde önüne geçebilirsiniz. Saç tellerinizin beslenmesinde ise saç bakım kürlerinden ya da saç bakım kremlerinden yararlanabilirsiniz.

asimetrik saç modeli

Saç bakım kremleri ve kürleri kozmetik sanayi içinde satılan ürünlerdir. Bu ürünlere yer vermek istemeyenler ise daha doğal olan çözümleri saç tellerinin güçlenmesi için tercih edebiliyorlar.

Saç bakımında özellikle bazı bitkisel içeriğe sahip olan yağlar sıklıkla tercih ediliyor. Badem yağı, zeytinyağı gibi yağlar genellikle saçların güçlenmesi ve daha parlak olmasını sağlarken saçlarda oluşan kırıklarında giderilmesi konusunda etkilidir.

Saç Bakım Yağları Nasıl Kullanılır?

Saç bakımının da doğal içeriğe sahip olan yağları kullanarak sağlıklı ve parlak saç tellerine sahip olmak için öncelikle saç tipinizi bilmeniz önemlidir. Saç tipinize göre seçim yapmanın yanı sıra bitkisel yağ kullanımında özellikle yağlı saçlara sahip olanların kesinlikle saç diplerine yağ sürmemeleri gerekir.

Saç bakımında en çok tercih edilen zeytinyağıdır. Saçınız için en uygun olan yağ seçiminin yanı sıra bakım için özel kürlerde hazırlayabilirsiniz. Saçlarınıza yedirerek sürmeniz ve bir süre saçınızı bu şekilde bekletmeniz gerekir. Bekleme sürecinde yağın akmasına engel olmak streç filmler ile saçınızı sarabilirsiniz. Sonrasında ise ılık su ve saçınız için uygun olan şampuan ile saçınızı yıkamanız yeterlidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir