Paslanmaz Çubuk Piyasası

Paslanmaz çubuk piyasası sektör olarak bir çok sanayiyle çalışan piyasalardan bir tanesidir. Son yıllarda Türkiye’de de üretimi artanpaslanmaz çubuk, boru, sac ve levha imalatı ile paslanmaz çelik piyasasına yatırımlar artarak sektöre hareketlilik gelmiştir.

Farklı kalitelerdeki paslanmaz çubuk üretimi sayesinde her sektöre uygun imalat yapılabilmektedir. Bu nedenle en çok çalışan piyasalardan biri olan paslanmaz çelik sektörü, imalat sanayi, inşaat sektörü, otomotiv gibi önemli sektör ve firmalara hizmet vermektedir.

paslanmaz çubuk

paslanmaz çubuk

Birbirinden farklı fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip paslanmaz çeliklerin üretilmesi ile çabuk şekillenebilen çelik yüzeyleri ve daha sert yapılar için kullanılan diğer çelik ürünler meydana gelmektedir.

Genel Çelik Piyasası

Dünya ham çelik üretiminde en güçlü üretim gücüne sahip olan Asya ülkeleri ve diğer ülkelerle birlikte 2011 yılı itibariyle bu yıla kadar Türkiyede ‘de bu piyasada düşüş yaşanmıştır. Hurda sıkıntısı ve ülke genelindeki elektrik kesintileri ile sekteye uğrayan çelik yüretimi yavaş yavaş toparlanmaktadır.

paslan çubuklar

paslan çubuklar

Çelik sanayinin en çok kullanılan sektörlerden biri olması dolayısıyla, kullanılan ürünlerin kalitesine verilen önem ülkemizde de günden güne artmaktadır.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir