Saç Dökülmesini Nasıl Önleriz?

Saç dökülmesi bayan, erkek birçok bireyin kişisel sorunu haline gelmiş durumda. Saç dökülmesinin birden fazla nedeni olmakla birlikte genetik faktörler, beslenme şekli, mevsimsel değişiklikler ve kullanılan şampuana kadar birçok faktör saç derinizi etkiliyor. Bunu çoğu zaman kesin çözüme kavuşturamasakta büyük ölçüde dökülme oranını azaltmak mümkün. Sağlıklı bir insanda günde ortalama 50-100 tel saç dökülür. Bu sayı normal olarak kabul edilir. Fakat daha fazla saç dökülmesi şikayeti yaşıyorsanız birkaç uygulama ile bunu önlemeyi deneyebilirsiniz.

saç dökülmesi

saç dökülmesi

Dökülmeyi Önlemek İçin Ne Gibi Yöntemler Mevcut?

  • Öncelikle kullandığınız şampuan saç derisini büyük ölçüde etkiliyor. Raflarda çok fazla şampuan markasıyla karşılaşıyoruz. Bunların çoğunda renklendirici, parfüm ve diğer katkı maddeleri mevcut. Bunlarda saç uçlarınızı olumsuz etkiliyor ve dökülmeye yol açıyor. Eczanelerde ve bitkisel ürün satan iyi markaların, saç dökülmesini önleyici şampuanlarını tercih etmeniz çok yararınıza olacaktır.
  • Bemiks, bepanthen, evigen serumlar eczaneden alabileceğiniz ve haftada bir saç derinize uygulayabileceğiniz bir karışımdır. İçindeki hormonlar sayesinde saçlarınızın dökülmesini azaltacaktır.
saç dökülmesine çözüm

saç dökülmesine çözüm

  • Saçlarınızı banyoda ve ıslakken taramayarak, kuruyken önce uçlarını daha sonra üst taraflarını taramanız saçlarınızın yolunmadan taranmasına imkân sağlayacaktır.
  • Badem, Hint ve kakao yağlarını aktardan temin edip saçınıza haftada bir uygulamanız sizi memnun edecek sonuçlarla karşılaşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca bu karışımı kirpiklerinize de sürebilirsiniz. Uzamasını ve beslenmesini sağlayacaktır.
  • Bitkisel olmayan ve doğallığına güvenmediğiniz saç kremlerini kullanırken saçınızın sadece uç kısımlarına sürmeyi tercih etmelisiniz. Böylece saç deriniz kimyasala maruz kalmamış ve uçlarının da yumuşaklığını korumuş olursunuz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir