Sıvı Diyeti ile Sağlıklı ve Kalıcı Kilo Verin

Sıvı diyeti ile sağlıklı kilo verebilir ve verdiğiniz kiloları da geri almazsınız. Bu diyet bir ay süresince uygulanır. Diyette sıvı ile birlikte bası besinler tüketilse de su ve sıvı ağırlıklıdır. Sabahları mutlaka güne bir bardak limonlu ılık su ile başlamalısınız. Bir fincan Türk kahvesi ve yanında da iki adet ceviz tüketebilirsiniz.

diyet

diyet

Sıvı Diyeti ile Nasıl Kilo Verilir?

Sıvı diyetinde ara öğünlerde de süt ya da limonlu su içebilirsiniz. Öğlen ise mutlaka sebze çorbası ve tuzsuz ayran tüketilmeli. Karnınız acıktığı zaman ise taze meyve suları içmek serbesttir. Akşam ise bir dilim çavdar ekmeği ve 1 tatlı kaşığı labne peyniri ve yanına bir bardak ayran içmelisiniz.

Bu diyet bir ay boyunca aynı menüden oluşur. Sebze çorbalarının içine farklı sebze ve bakliyat katarak dengenizi sağlayabilirsiniz. Diyet ile beraber yarım saat yürüyüş yapmanız da önerilir. Sebze suları ya da meyve suları ana ve ara öğünlerde tüketeceğiniz sıvılar. Diyetin amacı çoğu sebzeyi sıvı olarak tüketmeniz.

sıvı diyeti

sıvı diyeti

Diyet esnasında vücuda bol sıvı gireceği için tuz dengenizi ayarlamalı ve günde iki su bardağı tuzlu ayran tüketmelisiniz. Diyette gün içinde sadece bir dilim ekmeğe izin var. Ekmek ise çavdar olmalı ve karbonhidrat alımınıza katkı sağlamalı. Bu diyet ile ayda 10 kilo verebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir