Lenovo’dan Yeni Bir Üretim Yöntemi

Lenovo karbon salımlarını % 35 azaltabilecek yeni bir Düşük Sıcaklıkta Lehimle üretim yöntemi kullanacağını açıkladı. Şirket ayrıca, yeni DSL yönteminin kendi ürünlerine özel olmadığını, müşterilere hiçbir maliyeti ya da performans etkisi olmadan baskılı devre kartlarını kapsayan bütün elektronik üretimlerine uygulanabileceğini de bildirdi. Şirket kalay, bakır, bizmut, nikel ve gümüş karışımından oluşan binlerce lehim macunu bileşimi araştırdı. Testlerin ve kontrollerin ardından, Lenovo yeni yöntemini kullanmasının bir sonucu olarak karbon salımında belirgin bir azalma keşfetti. Lenovo ayrıca, yeni yöntem sırasında ortaya çıkan daha düşük ısı gerilmesine bağlı olarak cihazlarında daha fazla dayanıklılık da bekliyor.

lenovo

lenovo

Bu arada bu yöntem, kısa bir süre önce CES 2017’de lansmanı yapılan Thinkpad E serisinin ve beşinci nesil X1 karbonun üretiminde zaten kullanılmış.

Üretimin Çevreye Olan Etkisi Azalacak

Lenovo yıllık karbon salımlarını 5.956 metrik ton azaltmayı planlıyor. Karbon salımındaki bu azalma, on yılda yetişen 154.357 ağaç fidesine karşılık geliyor. Lenovo masa üstü bilgisayar ve akıllı cihazlar bütünleşik geliştirme merkezinin başkan yardımcısı Luis Hernandez, “Lenovo yeni Düşük Sıcaklıkta Lehimle üretim yöntemini uygulayarak, masa üstü bilgisayar endüstrisindeki sürdürülebilir iş uygulamalarına devam etme kararlılığını göstermeye devam ediyor,” diyor.

lenovo üretimi

lenovo üretimi

“Yeniliğe odaklanmamız, araştırma ve geliştirme ve ürün tasarımının ötesine, imal ettiğimiz ürünlere uzanıyor. Çevreye olan etkimizi azaltırken, endüstrideki hedeflerimizi geliştirmeye adanmış bir şekilde çalışıyoruz ve bu yöntem bunu başaracağı için gurur duyuyoruz.”

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir