Spor Ayakkabı Seçiminde Dikkat

Ayakkabı kombinimizde önemli bir yere sahip olan parçadır. Bu nedenle her daim doğru ayakkabı tercihi yapmak şarttır. Bazı kadınlar klasik ayakkabıları daha sık kullanırken bazıları özellikle de rahatına düşkün olanlar spor ayakkabıdan vazgeçeme. Bu yazıda siz değerli okuyucular için spor ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken noktaları anlattık. Mutlaka okuyun.

spor

spor

Doğru Spor Ayakkabı

Her şeyden önce spor ayakkabınızı doğru yerde kullanmanız şarttır. Eğer bir yürüyüş ayakkabısına sahip iseniz sert olduğu için sadece yürüyüş esnasında kullanmalısınız. Koşu ayakkabısı varsa bunu koşarken kullanın. Çünkü bu ayakkabı daha esnek ve yumuşaktır. Ayrıca doğru ayakkabı seçmek istiyorsanız mutlaka ve mutlaka ayak tipinizi öğrenmeniz gerekir. Herkesin ayağı farklı tiplere sahiptir. Her gün ayağımızda saatlerce olan ayakkabımızın rahatlığı çok önemlidir. Bu nedenle ayağınıza tam oturması şarttır.

Ayak numaranızdan emin olun ve ona göre ayakkabı seçin. Çünkü büyüklerin ayak numarası zamanla değişebiliyor. Bazı ayakkabı kalıpları farklı olabiliyor. O yüzden deneyerek satın almalısınız. Kaliteden asla ödün vermeden bir tercih yapmalısınız.

spor ayakkabı

spor ayakkabı

Ayakkabı alışverişinizi gün sonunda yapın. Ayaklarınızın en yorgun olduğu an bu andır. Ayaklarınızın en yorgun olduğu anda ayakkabı almanız daha mantıklı olacaktır.

Unutmayın görüntüden önce ayak sağlığınızı düşünmek zorundasınız. Özellikle de spor ayakkabı satın alıyorsanız bu daha da önemli bir husustur. Eğer isterseniz ortapedik olan ayakkabı modellerini de tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir