Spor Kadife Etek Kombinleri

Etek asıl olarak klasik giyimi akla getirse de son yıllarda spor tarzdaki bayanlara da hitap edebiliyor. Özellikle asimetrik etek modelleri konusunda kendini sürekli yenileyen moda dünyası, hemen hemen her kumaşı bu alanda değerlendirmeyi başarıyor. Bu tasarımlar arasında yer alan spor kadife etekler de hem mini hem de uzun modelleriyle kış mevsiminin gözdesi olmaya aday.

kadife etek

kadife etek

Kadife etek kombinleri için sizlere öncelikli olarak tavsiye edeceğimiz şeylerin başında, doğru ayakkabı seçimi geliyor. Eğer kadife eteğiniz mini ise, uzun çizmelerle ya da topuklu botlarla çok şık kombinler oluşturabilirsiniz. Üst giyim olarak ise, eteğinizin kesimindeki bolluğa ya da darlığa göre seçim yapmalısınız. Eğer eteğiniz kloş ya da rahat kesim ise, üst kısmınıza dar bluz veya kazak giymelisiniz.

uzun kadife etek

uzun kadife etek

Kadife Etek Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Kadife etekler astarsız giyilirse yürürken toplanma yapar ve hiç de hoş görüntüler oluşturmaz. Yani öncelikle kendinden astarlı kadife etek seçmenizde fayda var. Ayrıca boyunuza ve kilonuza göre etek seçmelisiniz. Eğer kısa boylu bir bayansanız, eteğiniz mümkün olduğu kadar diz hizasında ya da diz üstü boylarda olmalıdır. Çünkü uzun etekler daha ziyade uzun boylu bayanlarda kendini gösterir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir