Yaz Sonunda Hangi Bakımlar Cilde Yapılmalı?

Yaz biterken özellikle güneşin verdiği zarardan cildin arınması gerekir. Pürüzsüz bir cilt için düzenli bakım gerekir. Kollar ve dirsekler en sık kuruyan bölgedir. Nemlendirmeden önce fırça ile temizlemeniz önemli. Losyon ya da zeytinyağı her zaman iyi bir nemlendirici kaynağı. Cildiniz pul pul dökülüyorsa mutlaka peeling gerekli. İlk olarak ölü hücrelerden arındırmalısınız.

yazın cilt bakımı

yazın cilt bakımı

Yaz Sonu Cilt Bakımı

Doğal ürünlerden yapılan krem ve maskeleri her zaman tercih edin. Salatalık özleri özellikle cildi canlandırır. Gün içinde salatalık dilimlerini cildinize koyun. Deniz tuzu ise cildi gerer ve kırışıklıkları önler. Duş jeli seçiminde ise özellikle alkol içermeyen ürünleri kullanın.

yaz sonu cilt bakımı

yaz sonu cilt bakımı

Gül suyu ve yağı ise cildi nemlendirdiği gibi rahatlatır. Bedenin canlanması ve sağlığını bulması için düzenli olarak nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Kendi cilt yapınıza uygun bazı kremler özellikle cilt dokusunun güçlenmesinde etkilidir. Doğal yollarla yapılan kremleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hassas ciltler özellikle tercih etmeli. Güzellik ve parlak bir ten bakımla mümkündür.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir