Yazlık Veranda Modelleri

Yazın bahçelerin vazgeçilmezi ve büyük kurtarıcısı verandalar. Sıcak havalarda biraz olsun veranda gölgesinde serinlemek ve yeşiller arasında açmış çiçekleri seyretmek insana keyif ve huzur verir. Aynı zamanda sevdilerinizle bahçede güzel vakitler geçirmek içinde veranda çok şık bir çözüm yoludur.

Yazlık Veranda Modelleri

Yazlık Veranda Modelleri

Veranda İçin Dikkat Edilecek Hususlar

Öncelikle verandanın en önemli görevinin güneşi kesmek olduğunu unutmamalı. Yazın vakit geçirelecek verandalarda güneşten korunmak önceliğiniz olmalı ve buna göre bir tasarım tercih edilmelidir. Aynı zamanda verandalarda güneşten ve kış aylarında maruz kalacağı soğuk ve yağıştan zarar görmeyecek sağlam malzemeler seçilmelirdir. Varendalar yazla özdeşleştiğinden genellikle ahşap kullanılan bu tasarımlarda detay olarak sıcak renkler tercih edilebilir. Böylece yazın enerjisini de yansıtmış olursunuz.

Veranda Modelleri

Veranda Modelleri

Veranda dekorasyonunda çiçeklere yer vermeniz de şık bir görüntü sağlayacaktır. Verandanın çevresine ekilecek renkli çiçekler hem güzel renkleri hem de hoş kokularıyla verandanıza daha ferah bir hava katacaktır. Son olarak veranda dekorasyonunda sadelikten yana olmalısınız. Arkadaşlarınızla bir şeyler içmek veya tek başınıza kitap okuyup müzik dinlemek için kullanabileceğiniz bu alanı fazla eşyayla boğmanız alanın ferah doğasını bozup boğucu hale getirebilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir