Zayıflatan Maydanoz Suyu Kürü

A,C ve K vitaminleri, demir ve folat bakımından çok zengin bir besin kaynağı olan maydanoz, oldukça sağlıklı olmasının yanı sıra zayıflatıcı faydaları sayesinde de ilgi çekiyor. Uzman diyetisyenler maydanoz suyunun zayıflatan bir özelliğinin bulunduğunu ama tek başına etkilerini zayıf bir şekilde gösterdiğinin altını çiziyorlar. Zayıflatıcı etkilerini daha iyi gösterebilmesi için limon suyu ilave etmek gerekiyor.

maydanoz kürü

maydanoz kürü

Diyetisyenler maydanoz suyu kürü tüketerek iki hafta içerisinde 2-3 kilo verilebileceğini ve bu kürün 15 günden fazla uygulanmasının doğru olmayacağını belirtiyorlar.

Maydanoz Suyu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Bir içimlik taze maydanoz suyu kürü hazırlamak üzere: 16 sap taze maydanoz, 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve yarım su bardağı klor içermeyen su gerekiyor. Malzemenin tamamını mutfak robotuna koyarak orta ayarda 1 dakika süreyle karıştırın.

maydanoz suyu

maydanoz suyu

Bu tarife uygun bir şekilde hazırlayacağınız maydanoz suyu kürünü 15 gün boyunca sabahları tüketin. 15 gün dolduğunda 1 hafta ara verin. Bir hafta sonra yine aynı şekilde kürü uygulamaya başlayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir