Aksesuarlarda İpuçları

Bir çok tasarımcıya göre “olasılıkların sonsuz olduğu” aksesuarlar kıyafetlerin belki de kilit noktası. Bu yüzden verdikleri tüyolara arada bir kulak vermek gerek. Örneğin onlara göre yeni sezonda kendimizi ifade etmenin en iyi yolu basit şekilli yani minimal ama büyük desenli aksesuarlardan geçiyor. Takılarda tek küpeler, kol düğmeleri (cuffling diye de duyabilirsiniz), farklı fakat birbirini tamamlayan uzun küpeler, sade ve rahat ayakkabılar ön planda.

aksesuar

aksesuar

Çantalar büyük, metal ve taş işlemeleriyle dikkat topluyorlar. Kışkırtıcı tarz şıklığı tamamlıyor. En dikkat çekici aksesuarlardan biri de çizmeler. Bu sezon önden bağcıklı (bunu da laceup olarak duyabilirsiniz) modeller moda. Çorap şeklindeki lateks, yani esneyebilen modeller sanki ikinci deriniz gibi duracak. Diz üstü çizmeler boyunuzu daha uzun gösterebilir. Ayakkabılarda da püsküllü çeşitler ve her zaman vazgeçilmez malzeme olan süet bu kış da adımlarınıza eşlik edecek.

aksesuar seçerken

aksesuar seçerken

Kısa üstlükler, pijama görünümlü gömlekler, askeri hava veren detaylar, çantalarda büyük zımbalar, topuklu espadriller, doğayı anımsatan büyük baskılı bluzlar, halat şeklindeki kopçalar ve genellikle turuncu rengin hakim olduğu modeller aksesuar olarak rahatlıkla kullanılabiliyor. Bütün bu ayrıntılar kalem eteklerle, blazer ceketlerle, işlemeli elbiselerle çok sayıda kombin yaratabilir. Sokak stili denilen tarz bile bu ayrıntılarla  çok şık durabiliyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir