Alkali Diyet Nedir ve Nasıl Yapılır?

Alkali diyetiyle sağlıklı kilo verebilirsiniz. Alkali besinleri tüketmeniz ve diyet sırasında kaçınmanız gereken yemek listelerini sofranızdan uzaklaştırmalısınız. Besinler alkali ve asitli olarak sınıflanır. Asitli besinleri alkaliye çevirmek önemli. Asit değeri fazla olan kızartmalar, yağlı yiyecekler, beyaz un ve rafine gıdaları bedenden uzaklaştırmanız gerekiyor.

alkali diyet

alkali diyet

Alkali Diyeti ile Nasıl Zayıflanır?

Asit değeri yüksek olan ve kilo aldıran besinleri ilk olarak bilmeniz gerekir. süt ürünleri, yumurta, unlu gıdalar, hardal, asitli içecekler, fazla tüketilen kafein, cips, kümes hayvanları, alkol ürünleri asit değeri yüksek olduğu için çok sınırlı sayıda alınmalı.

Alkali diyetinde yer vereceğiniz besinler ise buğday çimi, zencefil, salatalık, zerdeçal, hindi bağ, turp, ıspanak, brokoli ve pazı. Isırgan otu, çörek otu, karbonat, zeytinyağı ve doğal tuz da yeme listenizde bulunmalı. Yoğurt ve yulaf ezmesi ise sabahları tüketeceğiniz gıdalar arasında yer alır.

diyet

diyet

Alkali diyeti yaparken önemli olan alkali su kullanmanız ve yemeklerinize de katmanız. 2 litre suyun içine İngiliz karbonatından 1 çay kaşığı katın. Bu suyu tüketin ve çay ya da yemeklerinizde de kullanın. Suyun içine limon suyu da katabilirsiniz. İngiliz karbonatı bulamazsanız normal karbonatta kullanabilirsiniz. Önemli olan alkali suyunu düzenli olarak içmenizdir. Alkali su ve alkali besinler ile kısa sürede forma girebilir ve kilonuzu da koruyabilirsiniz. Listenin dışına çıkmamaya dikkat etmelisiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir