Bebeklerde Öksürük Nasıl Geçer?

Bebeklerde farklı sebeplerden dolayı meydana gelen öksürük, anneleri endişelendirmeye yetebilen bir durumdur. 1 haftayı aşkın süredir öksürmekte olan bir bebeğiniz var ise doktorunuza gözükmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ancak kendi yöntemleriniz ile de kısa süreli öksürüklere çözümler üretebilirsiniz.

bebek sağlığı

bebek sağlığı

Öksürük sorunu ile karşılaştığınız zaman bebeğinizin bulunduğu odayı daha iyi havalandırmalı ve havayı kuru tutmamalısınız. Oda her zaman nemli olmalı ve odanın içinde su kaynatılarak nem yaratılmalıdır.

Sigara Dumanından Uzak Tutun ve Kürler Hazırlayın

Sigara içmek size ve bebeğinize büyük zarar verir. Sigara dumanı bebeğinizin daha fazla öksürmesine yol açabileceği gibi ilerleyen yaşlarda kendisinin de sigara bağımlısı olmasına yol açabilir.

Süt her ne kadar faydalı bir besin olsa bile süt ile beslenecek olan yaşı geçen bebeklere öksürük sorunları yaşandığı dönemlerde süt vermemeye çalışın.

öksürük

öksürük

Elma kabuğu, ıhlamur, karanfil ve tarçın kabuklarından yapabileceğiniz doğal bir çayı bebeğinize içirin. Eğer bebeğiniz bu çayı içemeyecek kadar ufaksa çay kaşığı ile bebeğinize ufak tutamlar halinde bu karışımı içirmeye çalışın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir