Bilgisayar Teknolojisine Farklı Bir Bakış Açısı

Bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz hologram sistemli bilgisayarların ufak ufak hayatımıza girmeye başlaması ile HP bilgisayar firmasının özellikle grafik tasarım işleriyle uğraşan insanların hayatlarını daha kolay bir hale getirmesini amaçlayan yeni bir bilgisayar ürettiği açıklandı.

Bilgisayar Teknolojisi

Bilgisayar Teknolojisi

Windows’un yeni dokunmatik ekranlı bilgisayarlar için uyumlu ürettiği işletim sistemi ile kusursuz bir performans içinde çalışan yeni Adobe Photoshop sürümü duyurulduğu gün tasarım dünyasının yakından tanıdığı Apple firmasının bilgisayarı olan MAC sistemlerine büyük bir darbe vurmuştu. Şimdi akıllara yeni geliştirilen bu bilgisayar sisteminin tasarım dünyasında yeni bir çığır açıp açmayacağı soruları geliyor.

Teknik Özellikleri

HP Sprout ismi verilen bu bilgisayar masanıza yansıyan hologramlı bir klavye benzeri touchpad ile birlikte geliyor. Bilgisayar ekranınız ile touchpad arasında tasarımcıların yoğun olarak kullandığı dijital çizim tabletinin görevini görerek bir bağlantı sağlıyor. Üstündeki 3d kamera teknolojisi tuttuğunuz alana görüntüyü yansıtma yapacak bir mekaniğe sahip. Biçimlendirmek istediğiniz cismin üzerine tuttuğunuz bu kamera hızlı bir şekilde dijital ortama 3d şekilde aktarma yaparak üzerinde çalışmanız için gerekli olanakları sağlıyor.

Bilgisayar Teknikleri

Bilgisayar Teknikleri

Grafik tasarım mesleği ile uğraşanların işlerini pratik hale getirerek kolaylık sağlayan HP Sprout iki boyutlu dijital dünya ile yaşadığımız üç boyutlu dünya arasında iki görüntüyü birleştirebiliyor. 20 inch LCD ekranı ile geniş çalışma alanı sunan HP Sprout hakkında HP firması tarafından sızan bilgiler şimdilik bununla kısıtlı ürün hakkında herhangi bir fiyat ve çıkış tarihi bilgisi yok.

Bakalım önümüzdeki günlerde ne gibi detaylarla karşılaşacağız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir