Cildiniz Soğuk Havaların Kurbanı Olmasın

 Cildimizin en büyük düşmanlarından biri maalesef ki kış mevsimidir. Özellikle kuru soğuklara karşı cildimizin nemi yeterli gelmez. Bu dönemsel kuruluk olarak adlandırılır. Soğuğa karşı dirençli olmayan cildimiz ilk önce gerilir daha sonra pul pul olup dökülmeye başlar. Bazı durumlarda kaşıntı da kendini gösterir. Bu durumdan korunmak için ise cildimizi olduğundan daha nemli tutarak faydalı olan bir çok yönteme başvurabiliriz.

Cilt Kuruluğu İçin Çözümler

Yaşın ilerlemesiyle derinin üzerinde olan su tabakası miktarında azalmalar olur bu da soğuk veya aşırı sıcak havalarda cildin daha çabuk kurumasına ve çatlamasına neden olur. Peki cilt kuruluğu sorunundan neler yaparak kurtulabiliriz? Özellikle kış aylarında banyoları daha kısa tutmalıyız ve banyodan sonra mutlaka cildimize uygun bir nemlendirici krem kullanmalıyız. Ayrıca duş alırken cildimize uygun daha yağlı bir duş jeli ya da şampuan seçmeliyiz.

Kurumuş Ciltlerde Bakım

Kurumuş Ciltlerde Bakım

Bol su tüketimi de bu yollardan en sağlıklısı. Normalde içilen su miktarından fazlasını tüketmeliyiz. Ayrıca omega 3 yağ asitleri, çinko ve folik asit besinleri açısından zengin yiyeceklerle beslenmemiz cildimize iyi gelecektir.

Cildinizi ölü derilerden arındırmak için haftada 1 kez uygulayacağınız peeling derinizin canlanmasına yardımcı olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir