Evimin İnsanı Nurgül Ateş

Nurgül Ateş’in 2015 yılında yayımladığı kitaplardan bir tanesidir. Uğur Köse’nin resimleri ile hayat bulan kitap, Çizmeli Kedi Yayınları tarafından basılmış ve 2015 basım yılı.

Yazarın Yorumu

Yazar bu kitabında, kediler üzerinden, modern dünyada yaşayan insanların sorunlarına ışık tutmaya çalışmış. Kitabın kahramanı bir kedi ve modern şehirde yaşıyor. Günümüzde birçok çalışan insanın sorunu olan tükenmişlik sendromunu yaşayan bir kedi anlatılıyor.

evimin insanı

evimin insanı

Yoğun bir iş gününün ardından, ancak dinlenmeye zaman buluyor ve sosyal hayatı yok. Bu yüzden bir süre sonra, tükenmişlik sendromuna yakalandığını anlıyor. Günümüzdeki birçok insanın sorunu olan, iş dünyasının aksayan ve bozuk yönleri, yazarın yorumu ile güzel bir dille anlatılmış.

Kitabın Konusu

Kitabın kahramanı olan kedi, yoğun geçen iş yaşantısından dolayı, tükenmişlik sendromu yaşar ve bu durumu aşmak için, barınaktan bir insan almaya karar verir.

nurgül ateş

nurgül ateş

Ancak bir süre sonra aldığı evcil insanı, onu düşünmeye sevk eder. Sokakta yaşayan insanların durumunu düşünür. Sonra barınakta yaşayan insanların durumunu düşünür ve empati yapmaya karar verir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir