Çok Fazla Terleyenler İçin Bazı Çözüm Önerileri

Terlemek özellikle sosyal anlamda insana en çok rahatsız eden durumlardan bir tanesidir. Bazı insanların aşırı terleme problemi mevcut olabiliyor. Peki aşırı terleme konusu hakkında neler biliyoruz? Bu yazımızda aşırı terlemenin sebeplerinden ve bunu engellemek için ne gibi çözümler üretebileceğinizden siz değerli okuyucularımıza kısaca söz etmek istedik. Mutlaka yazımızı okumalısınız.

aşırı terleme

aşırı terleme

Aşırı Terlemeden Kurtulmanın Yolları

Hiperhidroz olarak adlandırılan aşırı terleme sorunu günümüzde pek çok insanın yaşadığı bir problem. Terleme mekanizması vücudumuzda isteğimiz dışında çalışır. Vücudumuz için zararlı maddeleri terleyerek açarız. Aslında terleme insan sağlığı açısından oldukça önemli bir konudur. Eğer normalden fazla terliyorsa bu yarar sağlamaktan çok zarar getirir. Peki aşırı terleme nasıl tedavi edilmelidir?

terleme

terleme

Öncelikle  kesinlikle kıyafet seçiminde dikkatli olmak gerekir. Daha çok hafif ve pamuklu giysiler kullanmalıdır. Asla sentetik giysilerden satın almamalıdır. Yine uzmanlardan aldığınız önerilerle ilaç tedavisi ve psikoterapi de uygulanabilir. Son yıllarda iyontoforez cihazı ile tedavi uygulanabiliyor. Bu yöntem ile birkaç seans ile aşırı terleme sorunu .çözebilmek mümkün.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir