Güneş Lekelerinden Kurtulmak İsteyenler Dikkat

Güneş lekeleri kadın erkek fark etmeksizin özellikle yaz aylarında birçok kişinin yaşadığı bir cilt problemlerinden bir tanesidir. Yüz üzerinde, omuz bölgelerinde ya da sırtta güneşin zararlı ışınları yüzünden lekeler kalabiliyor. Eğer siz de uzun süre ultraviyole ışınlarına maruz kalırsanız ten renginizden birkaç ton daha koyu benekler meydana gelebilir. İşte bu benekler veya lekeler güneş lekesi olarak adlandırılır.

güneş

güneş

Görüntü olarak kişinin moralini bozan güneş lekelerinden doğal yollarla kurtulabilirsiniz. Peki nasıl? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza güneş lekelerini doğal yolla engelleyebilecek yöntemden bahsettik. Mutlaka okumalısınız.

Doğal Güneş Lekesi Çözümleri

Güneş lekelerinden kurtulmak için taze bir limonun alın ve dilimleyin. 10 dakika kadar güneş lekelerini olduğu bölgelere sürtün. Bu uygulamanın faydası oldukça yüksektir. Çünkü limon içerisinde asit bulunur. Bu asit güneş lekesi rengini parlaklaştıracak ve ölü hücreleri temizleyecek.

güneş lekeleri

güneş lekeleri

Ayrıca yine güneş lekelerinin yoğun olduğu cildinize günde 2 defa aloe vera bitkisinin jelini uygulayabilirsiniz. Bu aloe vera bitkisi içerisinde doğal bir iyileştirici bulunur ve lekelere karşı birebirdir. Güneş lekelerine karşı 3 tavsiyemiz ise sallama yeşil çay poşetini üç beş dakika kadar kaynar su içerisinde bekletin. Daha sonra poşeti sıkarak suyunu pamuk üzerine dökün ve pamuğu lekeler üzerinde gezdirin. Bu işlemi günde iki kere uygularsanız yeşil çay içerisindeki antioksidanlar sayesinde cildinizde iyileşme söz konusu olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir