Diş Macunlarının Bilinmeyen Özellikleri

Herkesin evinde dişlerini fırçalamak için bulundurduğu malzemelerden bir tanesi olan diş macunu bu işlevine ek olarak biz insanlar için birçok fayda sağlıyor. Diş macunu sayesinde birçok sorundan kısa zamanda kurtulmanız mümkün. Diş macununun olmadığı bir ev yoktur. İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için sabah akşam dişleri fırçalamak için kullandığımız diş macununun farklı kullanım alanlarında kısaca bahsettik. Dolayısıyla siz de bu yazımızı okuyup bilgilenebilirsiniz.

diş macunu

diş macunu

Diş Macunu Farklı Kullanım Alanları

Diş macununu eğer tırnaklarınızın üzerine sürerseniz tırnakların daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Macun ile tırnaklarınızı beyazlatabilirsiniz. Bunun için tırnaklar üzerine bir parça macun sıkın ve ovun. 15 dakika sonra yıkayın. Bu yöntem sayesinde daha sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Bunun yanında sivilce üzerine sürerseniz de sivilcenin kısa zamanda kuruyup yok olmasını sağlar. Beyazlatıcı maddelerin bulunmadığı bir macunu sivilce üzerine sürüp sabaha kadar beklerseniz sivilcenin küçüldüğünü ve kuruduğunu görebilirsiniz. Böcek ısırıklarının meydana getirdiği o dayanılmaz kaşıntıyı da yok eder.  Eğer böceğin ısırdığı yere biraz diş macunu sürerseniz kaşıntının nasıl yok olduğunu görebilirsiniz.  Ayrıca cilt yaralarının da serinlemesine yardımcı olur.

diş macunu kullanımı

diş macunu kullanımı

Bunlara ek olarak bir başka kullanım alanı da saç boyası lekesini çıkarması. Saçlarınızı boyadığınızda ellerinizde ya da alnınızda boya kaldıysa diş macunu ile çıkarabilirsiniz. Yine elinizde kalan kötü koku varsa diş macunu ile yıkarsanız yok olur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir