Düşük Neden Olur?

Yüz gebeliğin on beş tanesinde muhakkak düşük vakası meydana gelebilmektedir. Düşük nedir sorusunun en net cevabı ise anne adaylarının hamilelik durumlarını fark etmemesidir. Düşük durumu, genç yaştaki anne adaylarında az görülürken, ilerleyen yaşlardaki anne adaylarında daha sık görülmektedir.

düşük nedir

düşük nedir

Düşük olaylarının %50’lik kısmından fazlası annenin yumurtasının ya da babaya ait olan spermin genetik ve fonksiyonel olarak birtakım bozukluklardan sonra olduğu tespit edilmiştir.

Düşük Belirtileri Nelerdir?

Düşük belirtilerinin en başında kanama görülmektedir. Ani şekilde başlayan kanamalar beraberinde şiddetli ağrıları da getirirler. Fakat her meydana gelen kanamanın düşük ile sonuçlanmayacağını unutmamanız gerekmektedir.

düşük yapmak

düşük yapmak

Anne adaylarının %25’inin hamilelik dönemlerinde kanama yaşadıkları göz önünde bulundurulur ise, kanama gördülüğü takdirde düşük olup olmadığını anlayabilmek için mutlaka uzman bir doktora başvurulmalıdır.Düşük durumları 8. haftadan önce oluşur ise 8. hafta ile 20. haftaya kadar geç dönem düşükleri yaşanabilir. Erken veya geç dönem düşük olmak üzere ikiye ayrılan düşük olaylarından sonra tekrar gebe kalınıp kalınmayacağı yine uzman doktor kontrolünde tespit edilebilir bir durumdur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir