Geniz Akıntısı Problemine Son

Geniz akıntısı sorunu günümüzde birçok insanın yaşamış olduğu sağlık problemlerinden bir tanesidir. Sinüzite bağlı olarak ortaya çıkan bu problem kişinin hayatının kalitesini olumsuz yönde etkiler. Fakat hem basit hem de doğal yollarla bu problemi gidermeniz mümkün. Bu yazımızda geniz akıntısına iyi gelen bazı doğal çözümlerden söz ettik, mutlaka okuyun.

geniz akıntısı problemine son

geniz akıntısı problemine son

Geniz Akıntısı Yaşayanların Alması Gereken Önlemler

Eğer geniz akıntısı sorunu yaşıyorsanız her şeyden önce bol bol sıvı tüketimi yapmanız gerekir. Çok fazla sıvı içecek içilmemeli, çay kahve gibi kafein yönünden zengin ürünlerden uzak durmalısınız. Evinizin temiz olmasına özen gösterin. Toz  ve polenler geniz akıntısını teşvik eder. Bir başka önemli kullanmanız olacak. Alerjik sebeplerle problem yaşıyorsanız düzenli olarak kekik yağı tüketin.

kekik yağı

kekik yağı

Ayrıca çok eskilerden beri kullanılan tuzlu su Ile gargara yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede burun kanallarınız temizlenir ve boğazınız rahatlar. Eğer çok ileri boyutlarda yaşıyorsanız, şikayetleriniz varsa kesinlikle uzman bir doktora danışmanızı tavsiye ediyoruz. İlaçlar ile sinüslerin boşalmasının sağlayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir