Düşükten Korunmanın Yolları?

Hamileliğin özellikle ilk aylarında her kadında olan düşük riski bazılarında daha yoğun olarak görülebiliyor.

gebelik

gebelik

Özellikle doktorunuzun bu riski belirtmesi dikkatli olmanız gereken bir hamilelik sürecinin sizi beklediğini gösteriyor. Peki, düşük nedir ve düşükten nasıl korunulur?

Düşük Nedir?

Özellikle sağlıksız gebeliklerde meydana gelen düşük, bebeğin eşiyle birlikte vücuttan atılması durumudur. Genellikle ani bir kanama ile başlayan düşükler, kanamaların dikkat edilmesi gereken durumlar olduğunun da habercisidir. Tabi ki her kanama düşükle sonuçlanmaz ama yine de tedbirli davranmak gerekir.

gebelikte düşük

gebelikte düşük

Eğer düşük tehlikeniz varsa, bol bol dinlenmeniz ve kendinizi yormamanız gerekiyor. Yatak istirahati şart olan düşük tehlikesi mevcut gebeliklerde bol bol sıvı tüketimi de oldukça önemli. Ayrıca ayaklarınızı ve bedeninizi yoran ayakkabılar giymekten kaçınmalı ve topuksuz rahat ayakkabılar tercih etmelisiniz.

düşük

düşük

Bunun dışında tehlike ortadan kalkana kadar cinsel birliktelikten de uzak durmanız gerekiyor. Ağır kaldırmak ise, düşüklerin meydana gelmesinde önemli bir rol oynayan etken. Bu nedenle ağır yükler taşımaktan da mutlaka uzak durmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir