Hayvansal Sütlere Alternatif Badem Sütünü Denediniz mi?

Süt olmayan sütlerin badem gibi birçok farklı kaynağı var. İster bir vegan olun, ister süte duyarlı olun veya sütün tadını sevmeyin, badem sütü mükemmel bir alternatiftir. Süt yerine ikame etmek istiyorsanız, muhtemelen badem sütünü seveceksiniz. Evde yapımı son derece kolay, pratik, katkı maddesiz, sağlığa faydalı bu nefis içeceği bir denemek ister misin?

badem sütü

badem sütü

Evde Badem Sütü Nasıl Yapılır?

Bir blender veya mutfak robotu ötesine geçen hiçbir aletin olmadığı badem sütünü evde çiğ badem ve sudan kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. 1 bardak badem, 1 bardak su ve eklemek için isteğinize göre; vanilya, hindistancevizi, meyve şurubu, tarçın vb aroma yeterlidir.

Bazı tarifler, işlemeden önce estetik nedenlerden ötürü her badem kabuğunu çıkarmanızı söyleyecektir, ancak bu adım zaman alıcı ve gereksiz, ayrıca süt badem derisinin çok az nihai üründe kalır. Bununla birlikte bademleri kaynar suyun içine 10 dakika kadar bırakmanızı öneririz. Sıcak su, badem lezzetini soğuk sudan daha iyi kavurur, bu da üstün bir lezzet ve daha zengin bir doku sağlar.

Hazırlamış olduğunuz bademleri bir blender veya gıda işlemcisine aktarın. Bademlere oda sıcaklığında 1 su bardağı su ekleyin ve 1 ila 2 dakika süreyle işlemi yapın. Karışım, kalın bir macunun kıvamı olmalıdır. Hamuru orta boy bir kaba aktarın ve 2 fincan kaynar su ekleyin. Yaklaşık 10 dakika kadar

badem sütü nasıl yapılır

badem sütü nasıl yapılır

Hamur gibi olan badem karışımını, büyük bir kabın üzerine yerleştirilmiş orta ve ince bir metal süzgeç içine koyun. Mümkün olduğunca çok sıvı çıkarmak için öğütülmüş bademleri bir kaşık arkası ile bastırın. (Zemin badem posasını başka bir kullanım için saklayın.)

İstediğiniz aroma çeşidini ilave edin iyice homojen olması için karıştırın. Tatlandırın veya baharatını ayarlayın. Oda sıcaklığında veya soğuk servis edin. (Badem sütünü buzdolabında, birkaç gün kadar hava geçirmez bir kapta, kullanmadan önce karıştırarak saklayın.)

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir