Muz Kabuğu Sivilceleri Yok Eder mi?

Muz kabuğunda antioksidan ile potasyum içerir. Kimyasal yolların yanı sıra bitkisel yollarla sivilcelerden kurtulmanız mümkün. Bu tarz maskeleri cilde uygulamadan önce cildinizi mutlaka temizleyin. Cildin Ph seviyesini yükseltir ve cildi daha çok nemli tutar.

Muz Kabuğu ile Sivilcelere Son

Muz kabuğunda A,B,C ve E vitaminleri içerir. İltihaplı cildi yumuşatır. Cildinize muz kabuğunu uygulayın ce cilt üzerinde ovun.  İç kısmını bastırın ve cildinizde kurumasını bekleyin. Gün boyunca cildinizde kalabilir. Muz karardıkça yeni muz kabuğu ile devam edin.

Muz Kabuğu Sivilceleri Yok Eder mi?

Muz Kabuğu Sivilceleri Yok Eder mi?

Muz kabuklarını özellikle gece yatmadan önce uygulayın. Sabahları ise ılık su ile yıkayın. Akneleri temizler ve cildin daha parlak görünmesini sağlar. Kızarıkları da yok eder. Cildin nem dengesini ayarlar ve pürüzsüz şekilde cildin olmasını sağlar. Cilt kuruluğunda da özellikle muz kabuğu her zaman işe yarar. Cildin nem dengesini kaybetmesi kısa sürede kırışıklığa neden olur. Muz kabuklarını her gün düzenli şekilde uygulayabilirsiniz. Lekeleri yok eder ve kızarıklıkları önler.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir