Mide Ağrısına Bitkisel Çözüm

Mide ağrısı birçok kişide rastlanabilen bir durumdur. Bu ağrıların giderilmesinde bazı bitkisel çözümler üretilebilir. Fakat bu tüketimlerde alerjik reaksiyonlar ve gebelik durumu dikkatte alınması gerekiyor.

Hangi Bitkiler Kullanılabilir?

Zencefil, gaz sebebi ile oluşan ağrılarda etkili olan zencefil şişkinliğin geçmesine yardımcı olur. Kusma ya da mide bulantılarına da iyi gelen bu bitki diğer bitkilere nazaran sersemlik ya da uyuşukluk da yapmaz. Nane mide yanması, mide krampları, gaz gibi sebeplerden oluşan mide ağrılarında kullanılan bu bitki ayrıca ishal ve kabızlığa sindirime olumlu etkisi ile çözüm olur.

mide ağrısı

mide ağrısı

Papatya, Mide ekşimesi, mide ağrısı, mide gazı gibi durumlarda olumlu etki yaratan bitkinin çoğu hastalığa da iyi geldiği bilimsel olarak onaylanmıştır. En güvenli bitki olarak anılsa alerjisi olanların kesinlikle kullanmaması önerilir.

mide ağrısına bitkisel çözüm

mide ağrısına bitkisel çözüm

Rezene, gaz giderici, spazm çözücü olarak bilinen bitki ayrıca mide kramplarına da olumlu etki yapar. Fakat bu bitki hamileler, hamile kalmayı düşünenler ya da epilepsi hastalarının kesinlikle kullanmaması gereken bir bitkidir. Doz aşımı da önemli sorunlara sebep olabileceğinden doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir