Sebzeli Mama ile Bebeğinizi Besleyeceksiniz

Bebeklerin gelişimi ve büyümesi adına mamaların içerdiği besin değerleri önemlidir. Anneler, mama yaparken bebeklerinin ne kadar besin değeri alacaklarını hesaplayarak buna uygun besinleri kullanmalı ve mamalarını da bebekleri için buna göre hazırlamaları gerekir. En çok besin değerlerinin olduğu ve bebeklerin gelişimlerinde etkili olan besinlerden biri de sebzelerdir.

sebzeli mama

sebzeli mama

Eğer ki bebeğiniz için besleyici mama tarifleri arıyorsanız, sebzeli mama tarifiyle gerçekten de besleyici bir seçeneği bebeğinize uygun görebilirsiniz. Malzemeler; 1 adet ıspanak, 1 adet patates, 250 gr kereviz ve 500 gr havuç, 250 gr brokoli, 1 çay kaşığı kadar mercimek ve aynı kararda zeytinyağ.

Sebzeli Mama Nasıl Yapılır?

Bebeğiniz için hazırlayacağınız bu mama da her şeyin küçük küçük doğranmasını sağlayınız. Daha sonrasında tümünü bir tencereye koyup tüm malzemelerin üstüne bir parmak geçecek kararda su ekleyiniz. Sonrasında ise 10 – 15 dakika kaynamasını bekleyip tencereyi süzgeçten geçirerek püre yapınız.

Oluşan harka püre ile bebeğinizi besleyici bir sebzeli mama ile baş başa bırakmış olursunuz. Bundan sonrasında ise bebeğinize bu besin değerini vermeniz onun gelişiminde büyük rol oynayacaktır. Bu ve daha fazla tarifler içinse sizde http://www.gebelikveannelik.com/ adresini tercih ederek burada birçok annelik üzerine konulara göz atabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir